Spotkanie naszych Oblatów w tym miesiącu było rewizytą we Wspólnocie Oblatów w Przemyślu, które rozpoczęło się zwiedzaniem kościoła pw. Świętej Trójcy oraz klasztornej furty, oratorium i domu rekolekcyjnego. W sklepiku można się było zaopatrzyć w różne ziołowe specyfiki przygotowywane przez m. Hiacyntę Wesołowską OSB, która gościła nas w przemyskich murach klasztornych częstując wspaniałymi wypiekami.
O. Konrad Małys OSB z Tyńca wygłosił nam konferencję pogłębiającą duchowość benedyktyńską, która odpowiada na najważniejsze pytania i pragnienia świata:
Następnie wszyscy uczestnicy spotkania z obydwu Wspólnot Jarosławia i Przemyśla udali się do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej do Kalwarii Pacławskiej. Podczas sprawowanej tam Mszy Świętej o. Konrad wygłosił wspaniałe kazanie o pielgrzymowaniu i tajemnicy Krzyża. Po Mszy Świętej zjedliśmy obiad w Domu Pielgrzyma i wróciliśmy do kościoła, gdzie przewodnik przybliżył nam historię klasztoru i sanktuarium oraz postać Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.
Niestety z powodu obfitego deszczu skróciliśmy naszą pielgrzymkę i zrezygnowaliśmy z zaplanowanej części plenerowej. Najbardziej wytrwali uczestnicy wrócili do Jarosławia na Nieszpory i wspólną kawę oraz dzielenie się swoimi przeżyciami tego dnia. Każdy też mógł pomiędzy deszczem znaleźć coś dla siebie na jarosławskim Jarmarku Benedyktyńskim.